Corian údržba - Umělý kámen Hanex a Krion - MosaicSolid

Přejít na obsah

Corian údržba

Materiály > Corian

ZVYKÁME SI NA MATERIÁL Dupont TM CORIAN


Deska z materiálu Corian bude mít při instalaci saténový lesk. Avšak během používání může Corian získat jemnější, hedvábnější vzhled. K zajištění rovnoměrného rozložení lesku dbejte našich čistících pokynů obsažených v tomto prospektu. Budete potěšeni, až uvidíte, že materiál Corian si může uchovat svou krásu po dlouhý čas.

JAK ČISTIT KUCHYŇSKÉ DESKY A DŘEZY Z MATERIÁ LU CORIAN
Ať Vám bylo řečeno cokoliv, Corian není samočistící se materiál! Je ale velmi jednoduché udržovat jeho původní vzhled.

  • Pro každodenní čištění vyzkoušejte nejdříve ty jednodušší cesty! Ačkoliv se tekutiny nemohou vsáknout do materiálu Corian®, je nejlepší setřít veškeré skvrny hned, jakmile se objeví. Stačí použít vlhký hadřík a jemný čistící písek ( např. CIF nebo Ajax) nebo běžné domácí odmašťovadlo. Vždy čistěte pomocí kruhových pohybů. Pokud skvrna vyžaduje větší péči, koukněte prosím na čistící metody uvedené v tomto prospektu.

  • Jednou nebo dvakrát za týden poskytněte Vašemu dřezu detailnější péči. Odstraňte všechny zbytky tuku nebo oleje z přípravy jídel z Vašeho dřezu za pomoci odmašťovadla nebo přípravku na tvrdý povrch. Vytvořte směs tekutého domácího bělidla (3/4) a vody (1/4), naneste ji na dřez a nechte působit několik hodin nebo třeba i přes noc. Doba působení by neměla překročit 16 hodin. Ráno omyjte povrch teplou vodou a osušte jemným hadříkem. Díky malému úsilí by měl být dřez krásně čistý.

Dlouhoodolné skvrny: Na jakémkoliv místě zkuste nejprve ty jednodušší cesty.
  • Běžné domácí skvrny jako ocet, káva, čaj, citrónová šťáva, barviva, kečup, červené víno nebo skvrny od zeleniny: Nejdříve zkuste jednoduchou metodu, dále přikročte k celulózové houbičce do kuchyně, odmašťovadlu nebo přípravku na tvrdý povrch na bázi amoniaku (Breff Power). Pouze u vysoce odolných skvrn jako liliový pyl, šafrán nebo světlé škrábance byste se měli uchýlit k celulózové houbičce do kuchyně a přetřít skvrnu bělidlem. Několikrát omyjte povrch teplou vodou a osušte jemným hadříkem. Následně vždy obnovte celkový lesk povrchu pomocí vlhkého hadříku a jemného čistícího písku a krouživými pohyby rozetřete čištěné místo po celém povrchu. Pokud se objeví známky působení tvrdé vápenité vody okolo odpadu nebo kohoutku, použijte celulózovou houbičku do kuchyně a přetřete skvrnu běžným domácím odstraňovačem na bázi citrónové šťávy a následně dbejte pokynů výrobce. Několikrát omyjte povrch teplou vodou a osušte jemným hadříkem. Obnovte úroveň lesku podle pokynů uvedených výše.

NA CO SI DÁVAT POZOR ?

Teplo:
  • o Vždy pro rozpálené kuchyňské nádobí použijte desku odolnou vůči teplu, třínožku s gumovými nožičkami nebo ochrannou podložku do dřezů, nebo nádobí nechte nejprve vychladnout na sporáku. Nikdy nepokládejte horké hrnce apod., obzvláště litinové, přímo na kuchyňskou desku nebo do dřezu z materiálu DuPontTM Corian®. Takový žár by poškodil jakýkoliv povrch!
  • o Lití horkých tekutin přímo do dřezu bez zapnutí studené vody může také poškodit Váš Corian®.
  • o Vždy používejte nádobí správné velikosti, pasující na plotýnku. Přesahující nádobí by mohlo popálit okolní povrch.

Škrábance: Jako všechny materiály, také Corian® bude vykazovat známky opotřebení v důsledku běžného každodenního použití:   
  • Nikdy nekrájejte nebo neřezejte na desce Corian® - povrch bude vroubkovaný! Místo toho vždy použijte krájecí prkénko.
  • Na tmavých, vysoce pigmentovaných barvách budou škrábance, prach a běžné opotřebení vidět více než na světlých, dekorativních barvách. (Pro více detailů nahlédněte do naší Brožury barev).

Rozlité chemikálie: Silné chemikálie rozlité náhodou (jako odlakovač barev, čistidla kartáčů, čistidla kovů, čistidla sporáků, čistidla obsahující metylén chlorový, kyselinová čistidla odpadů, odlakovač laku na nehty na bázi acetonu atd.) by měly být ihned smyty dostatečně namydlenou vodou, aby se zabránilo poškození desky. Na skvrny od laku na nehty můžete použít neacetonový odstraňovač a místo následně omýt vodou. Nezjištěné nebo dlouhotrvající vystavení povrchu chemikáliím jej může poškodit. (Pro doplňující detaily týkající se vystavení chemikáliím, čištění a všeobecné údržby nahlédněte také do datalistu specifikací Corian®, o který požádejte Vašeho dodavatele materiálu Corian®. V případě skutečnosti nezahrnuté v našem datalistu specifikací Corian®, 10-letá omezená záruka produktu nebude platná a bude řešena jako případ zneužití.)

AŤ SE STANE COKOLIV, NEZOUFEJTE!
Corian je neodmyslitelně obnovitelný, protože je pevný a homogenní skrz naskrz. Většina poškození, včetně tvrdého nárazu, tepla nebo působení chemikálií, může být opravena na místě tak, že bude dosaženo obnovy originálního, hladkého a hygienického pevného povrchu.

Kontaktujte naše Záruční centrum (Corian Warranty Center), kde Vás budou schopni odkázat na lokálního zpracovatele v rámci sítě jakosti (zpracovatel Corian Quality Network) nebo Servisní centrum (Service Center) nabízející profesionální broušení pracovní desky Corian. Servisní centra v rámci sítě jakosti DuPontTM Corian Quality Network jsou schválena a prověřena společností DuPont k provádění odborných opravných prací. Mohou také provádět instalační práce či nabízejí údržbu komerčním zákazníkům, aby jim tak pomáhali udržovat instalaci materiálu Corian® v původním stavu.

Většinou našich pokynů k použití & údržbě jste se již pravděpodobně instinktivně řídili, ale pokud máte jakékoliv dotazy, které ještě nebyly zodpovězeny, kontaktujte nás prosím!

Návrat na obsah