MOSAICSOLID
Přejít na obsah

ÚDRŽBA DESEK (HANSTONE, TECHNISTONE, SILESTONE)
 
 
PRO KAŽDODENNÍ ÚDRŽBU KUCHYŇSKÉ DESKY
Tenax Briotop
Lithofin Easy-Clean
HG International HG čistič na desky (kuchyňské linky z přírodního kamene)
Akemi Quartz Clean and Care
Lasselsberger, s. r. o.- (Rako System), CL 803, CL 804
 
Každodenní použití
Pro každodenní údržbu lze využít některý z níže uvedených prostředků. Tyto čistící prostředky mají slabé čisticí účinky a slouží především k odmašťování a odstranění běžných nečistot na kuchyňské lince. Vždy postupujte dle doporučení od výrobce, čtěte složení a způsob použití (ředění, bezpeč-nostní listy).
 
Speciální prostředky
K odstranění odolných skvrn (např. od oleje, rzi, cementu, lepidla) doporučujeme především níže uvedené prostředky. Tyto čističe jsou většinou na bázi středně silných kyselin a zásad, při použití proto dbejte zvýšené opatrnosti, hlí-dejte dobu působení, ředění přípravku, a po aplikaci povrch důkladně opláchněte vodou.
Před každým použitím zvoleného čisticího prostředku doporučujeme provést zkoušku na malé ploše. Vždy postupujte dle doporučení od výrobce, čtěte složení a způsob použití (ředění, bezpečnostní listy). Po použití čisticích prostředků je vždy nutné povrch výrobku důkladně umýt čistou vodou.
 
PRO INTENZIVNÍ ČIŠTĚNÍ SKVRN
Mastnota, olej
Fila NoSpot
Lithofin Oil-Ex
Akemi Čistič kamene
HG International HG absorbovač oleje a mastných skvrn, HG odstraňovač mastnoty,
Bellinzoni Ultra Stripper gel
 
Cementové zbytky
Lithofin MN builders clean
Akemi Odstraňovač cemen-tových nánosů
Lasselsberger, s. r. o.(Rako System) CL 802
HG International HG čistič spár,
HG odstraňovač zbytků cementu
Bellinzoni Extra strong detergent
Bert 27
 
Rez
Fila SR/95
Lithofin Rust-Ex
Akemi Spot Removal Marble
 
Vodní kámen
Tenax Quartz AxCleaner
Real Real koupelny
Fila Deterdek PRO
Akemi Odstraňovač cementových nánosů
HG International HG čistič mramorových koupelen
 
Barevné odolné skvrny
Fila SR/95
Lithofin MN Power-clean,
Composite cleaner PRO
Akemi Quartz Intensive cleaner
HG International HG odstraňovač skvrn,
HG odstraňovač barevných skvrn z mramoru
Bellinzoni Pasta Mangia Macchia
 
Zbytky od silikonu
HG International HG odstraňovač silikonu
Lasselsberger, s. r. o.(Rako System) CL 806
 
Ošetření, impregnace
Na trhu jsou dostupné i speciální prostředky určené ke zvýšení ochrany materiálu proti skvrnám (impregnace, přípravky s obsahem vosků), které ulehčí běžnou údržbu domácnosti. Jejich použití doporučujeme především u speciálních povrchových úprav materiálu a u vysoce namáhaných povrchů (kuchyňské provozy, bary,obchody). Dle stupně zatížení povrchu je po čase nutné impregnaci obnovit. Impregnační prostředky vždy nanášejte na čistý a suchý povrch pomocí utěrky z mikrovlákna. Po nanesení přebytečný prostředek odstraňte a poté jemně rozleštěte. Nechte působit po dobu určenou výrobcem čisticího prostředku.
Na trhu jsou dostupné impregnace na vodní bázi nebo na bázi syntetické, dále pak impregnace se zvýrazněním barvy (zintenzivní odstín barvy materiálu) a bez zvýraznění barvy. Vždy postupujte dle doporučení od výrobce, čtěte složení a způsob použití (ředění, bezpečnostní listy).
 
VHODNÉ IMPREGNACE:
Fila Stone Plus, MP90
Lithofin MN Protector
HG International HG Top protector
Bellinzoni Idea XC, Idea HP
Akemi Stone Impregnation
Tenax Skuda universal
Lasselsberger, s. r. o.
(RAKO System) CL 809
 
K dlouhodobému udržení lesku materiálu není vhodné krájet pravidelně potraviny či jiné výrobky přímo na pracovní desce. Používejte podložku na krájení. Horké předměty (např. litinové hrnce) nepokládejte přímo na desku, použijte vždy izolační podložku. Zvýšené opatrnosti dbejte při používání speciálních nožů a ostrých předmětů (nože na steaky, grilovací jehly).
Dbejte zvýšené opatrnosti při manipulaci s nádobím a dalšími předměty z kovu, obzvláště pak na hranách či rozích desky. Při potřísnění kapalinami (káva, čaj, víno, olej, atd…) nenechte tyto látky působit dlouhodobě a co nejdříve je odstraňte vodou. Vyhněte se potřísnění desky silnými čističi odpadů, toalet, trouby, grilu, nerezu a digestoří. Tyto čističe mohou obsahovat látky, které způsobují nevratné změny ve struktuře a barvě materiálu (např. SAVO čistič nerezu, CIF čistič digestoří).

Povrch výrobku dlouhodobě neodolává působení silných kyselin a zásad (kyselina chlorovodíková, fosforečná, hydroxid sodný, draselný, peroxid vodíku) a ani krátkodobě neodolává kyselině fluorovodíkové. Tyto látky mohou být obsaženy v některých čisticích prostředcích, které jsou na trhu dostupné, proto je důležité číst složení výrobků a používat pro čištění pouze doporučené výrobky.
 
Výrobek Hanstone, TechniStone, Silestone je určen do interiérů a neodolává slunečnímu záření.
 

Návrat na obsah