MOSAICSOLID
Přejít na obsah

ÚDRŽBA KERAMICKÝCH DESEK(DEKTON, LAMINAM)
 
Čištění a údržba
Keramický povrch je díky svému speciálnímu způsobu výroby zcela neporézní a proto nanejvýš odolný. Je vysoce odolný proti skvrnám vznikajícím v domácnosti a běžným chemikáliím. Je proto velmi vhodný pro své použití jako kuchyňská pracovní deska, v koupelnách, jako dlažba nebo pro použití ve venkovním prostředí. Denní čištění keramických materiálů je díky jeho vynikajícím produktovým vlastnostem tak jednoduché jako nikdy. Pro denní péči zcela postačí otřít jej vlhkým hadříkem a nechat oschnout – je-li potřeba, pak použít čistič na sklo. V případech, když se již na povrchu utvořila vrstva špíny, doporučujeme použít čističe jako „Q-Action“ nebo podobné jemné čisticí prostředky. Nastříkejte je na povrch a ponechte je účinkovat asi 1 minutu. Po vyčištění setřete povrch čistým navlhčeným hadříkem (nejlépe z mikrovláken).
 
Odstranění hlubokých skvrn
Protože je matné provedení materiálů odolné vůči prakticky všem nečistotem v domácnostech užívaným čisticím prostředkům, je téměř nemožné, aby se objevily nějaké skvrny. Pokud je nicméně povrch vystaven po dobu delší než 24 hodin působení silně barvících látek, agresivních chemikálií nebo zbytků lepidel, může v jednotlivých případech dojít k vytvoření skvrn. V těchto případech se musí aplikovat speciální produkty, jako čistidla s brusnými částicemi (např. hrubozrnná čistící mléka) nebo rozpouštědla (aceton, univerzální rozpouštědlo atd.). V obzvláště těžkých případech, nebo když je Váš povrch nutno zbavit neobvyklého znečištění, pomůže Vám dále rádo Cosentino nebo zpracující závod.

Skvrna                                                 Čisticí prostředek
 
Rez                                                   Odvápňující čistič, odstraňovač vrstev rzi
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tuk                                                   Čistič na alkalické bázi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Cola,nápoje                                    Oxidační čistič
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Červené víno                                  Čistič na alkalické bázi nebo obsahující kyselinu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Vodní kámen                                   Čistič obsahující kyselinu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Káva                                                  Čistič na alkalické bázi
 

Všeobecná doporučení
I když je keramický materiál odolný také vůči poškrábání, nárazu a působení tepla, doporučujeme přesto používat při krájení odpovídající podložku, abyste si šetřili své kuchyňské náčiní. Vyhýbejte se násilnému působení špičatými nebo tvrdými předměty, i když se Vaše nová pracovní plocha vyznačuje obzvláště robustností.
 
Upozornění
 Povrch nevystavujme kontaktu s kyselinou fluorovodíkovou (HF). Povrch nezkoušejte nově vyleštit. Prosím, nepoužívejte proto žádná čistidla na nábytek, zvýrazňovače odstínu, hydrofobní nebo impregnační prostředky. Speciální, téměř neporézní charakter materiálů zajišťuje, že následné leštění není vůbec nutné. Použití produktů, které jsme Vám nedoporučili, může vést až k zániku záruky. Pokud se nedopatřením povrch dostal do kontaktu i s těmito látkami, radíme Vám tyto látky
okamžitě s povrchu odstranit za použití bohatého proudu vody a neutrálního čisticího prostředku.
Návrat na obsah