MOSAICSOLID
Přejít na obsah

ÚDRŽBA DESEK (HANEX, CORIAN, KRION)
 

 
Pracovní deska z umělého kamene má po instalaci jemně lesklý saténový povrch, který se používáním dále zjemní. Aby získaný lesk umělého kamene vznikal rovnoměrně, je nutné alespoň ze začátku 1x za měsíc použít jemný bělicí prášek (Ajax) nebo jemný brusný krém (Cif) a vlhkou houbičkou očistit plochu krouživými pohyby. Nakonec opláchnout teplou vodou a osušit suchou utěrkou.
 
Běžná každodenní péče o dřez a pracovní desku z umělého kamene je velmi jednoduchá. Většinu nečistot lze z povrchu jednoduše odstranit pomocí houbičky nebo utěrky a použít přitom mýdlovou vodu nebo běžný saponát. Nepoužívejte plastové drátěnky! Pravidelnou péčí o Vaši pracovní desku či dřez z umělého kamene předejdete zdlouhavému odstraňování nánosů zaschlých nečistot.
 
Pokud na povrchu zůstanou skvrny i po umytí běžným prostředkem, použijte čistící prostředky na bázi amoniaku (Bref Power). Nepoužívejte prostředky s čpavkem určené na okna!
 
Pro odstranění jemných škrábanců nebo stop po hrncích použijte jemný brusný kuchyňský krém (Ajax) nebo krém (Cif). Naneste na povrch a pomocí houbičky (celulózové) s abrazivní vrstvou krouživými pohyby škrábance odstraňte. Po vyčištění povrch důkladně opláchněte teplou vodou, vytřete do sucha a přeleštěte měkkým vlhkým hadříkem.
 
Pokud se Vám ve dřezu z umělého kamene vytvoří usazenina vodního kamene, můžete použít prostředky určené na odstranění vápenitých usazenin. (Cillit, Real...)
 
Občas vyčistěte svůj dřez nebo umyvadlo z umělého kamene naplněním roztoku vody a bělícího prostředku (5-10ml Domestos Univerzal pro kuchyně ) a nechte 15 minut působit (v případě silných skvrn přes noc), potom stěny a dno umyjte. Dřez získá svou původní zářivou barvu.
 
Při nehodách, jako je rozlití silných kyselin, odlakovačů barev nebo různých druhů čistidel, povrch okamžitě opláchněte velkým množstvím mýdlové vody. Pokud se Vám převrhne lak na nehty, lze jej jednoduše odstranit bezacetonovým odlakovačem. Nezjištěné nebo dlouhotrvající vystavení povrchu chemikáliím jej může poškodit.
 
I když kompaktní materiály jsou nenasákavé, doporučuje se nenechávat dlouho rozlité tekutiny na desce.
 
 
Umělý kámen je velmi odolný a dobře odolává vysokým teplotám, přesto je důležité dodržovat následující zásady:
 
1)      Pod horké hrnce vždy používejte plastové, dřevěné nebo gumové podložky.
 
2)      Kuchyňské mlýnky podkládejte podložkami.
 
3)      Nikdy nekrájejte nožem přímo na desce, ale použijte krájecí prkénka.
 
4)      Pokud lijete do dřezu vřelou nebo horkou vodu, vždy mějte současně puštěnou z kohoutku i vodu studenou.
 
5)      Vyvarujte se posunování nádob z pálené hlíny a litiny po pracovní desce.
 

Pokud dojde k vážnému poškození (nárazem, teplem nebo působením chemikálií), nic není ztraceno, protože možnost opravy bez viditelného spoje dává kompaktním materiálům vysokou životnost. Pro Vaši spokojenost je možné desku i přebrousit a přeleštit pro obnovu původního vzhledu.
Návrat na obsah